Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turecki F-16 zestrzelił samolot syryjski

Lotnictwo wojskowe, 16 maja 2015

Turecki myśliwiec F-16 zestrzelił samolot syryjski niezidentyfikowanego typu, który naruszył granicę. Źródła syryjskie mówią, że był to mały bezzałogowiec.

Tureckie media poinformowały, że wielozadaniowy myśliwiec F-16 zestrzelił dziś syryjski samolot niezidentyfikowanego typu. Do incydentu doszło w pobliżu granicy obu państw w południowej prowincji Adana. Syryjski samolot (lub nawet śmigłowiec) miał dwukrotnie naruszyć granicę w rejonie miejscowości Dursunlu – Elmek. F-16, który wystartował z bazy Incirlik, miał wystrzelić w kierunku obiektu przeciwnika dwa pociski rakietowe.

Źródła tureckie nie podały, jakiego typu był zestrzelony samolot. Informują jedynie, że jego szczątki są poszukiwane przez specjalne zespoły wojskowe. Z kolei z informacji źródeł syryjskich wynika, że zestrzelony został mały bezzałogowiec rozpoznawczy. Dodają, że jego szczątki spadły po syryjskiej stronie granicy. W powietrzu miał rozpaść się na trzy fragmenty.


Drukuj Góra