Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Pipera Comanche

Lotnictwo cywilne, 17 maja 2015

Pod San Antonio w USA rozbił się jednosilnikowy samolot Piper Comanche. Wszystkie 4 osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Po uderzeniu w ziemię samolot zaczął płonąć / Zdjęcie: KENS-TV

Wczoraj około 12:15 z lotniska Kestrel Air Park pod San Antonio w Teksasie wystartował jednosilnikowy samolot Piper Comanche. Na jego pokładzie znajdowała się czteroosobowa rodzina – rodzice i dwoje dzieci. Tuż po starcie samolot zawrócił w lewo i spadł na ziemię, po czym spłonął. Wrak znaleziono w zadrzewionym obszarze obok parkingu za Highway 281.

Z rozbitego samolotu w całości pozostało tylko usterzenie. Reszta spłonęła / Zdjęcie: San Antonio Express-News

Wszyscy na znajdujący się na pokładzie Pipera zginęli. Ofiary katastrofy to 38-letni Michael Scott Galloway, jego 32-letnia żona Heather Louise Galloway, oraz dwoje ich dzieci – 10-letni Clayton Clay-Clay i 8-letnia Cheyenne Elizabeth. Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Piper PA-24-260 Comanche nr rej. N9032P jeszcze przed katastrofą / Zdjęcie: FlightAware

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Piper PA-24-260 Comanche nr rej. N9032P, nr ser. 24-4494. Wyprodukowano go w 1966. Był własnością Charlesa A. Torkelsona z San Antonio. Następne badania techniczne miał przejść do końca października br.


Drukuj Góra