Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IMDEX Asia 2015: Parada okrętów

Marynarka wojenna, 18 maja 2015

Dziesiąta edycja największych morskich targów wojskowych w Azji Południowo-Wschodniej rozpocznie się jutro. Już dziś grupa dziennikarzy mogła z bliska obejrzeć okręty dokujące w bazie marynarki wojennej Singapuru.

Dwanaście państw zdecydowało się zaprezentować swoje okręty gościom tegorocznej edycji IMDEX Asia 2015. Zwiedzający będą mogli z bliska obejrzeć 20 jednostek nawodnych i podwodnych. Duże zainteresowanie wzbudziła chińska fregata rakietowa proj. 054A. Przyczynił się do tego fakt, że zwiedzającym odmówiono wstępu na pokład...

Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji targów IMDEX Asia jest ekspozycja okrętów stacjonujących w dokach Changi Naval Base. Dwanaście państw zdecydowało się wysłać swoje okręty do Singapuru z okazji dziesiątej edycji imprezy. Zwiedzający targi mogą obejrzeć z bliska aż 20 jednostek nawodnych i podwodnych, co jest jednym z najlepszych wyników w historii tej imprezy.

Jedną z największych atrakcji ekspozycji jest amerykański USS Fort Worth (LCS 03) okręt klasy LCS, który od kilku miesięcy stacjonuje w Singapurze w ramach pierwszej azjatyckiej misji

Tradycyjnie, największą reprezentację wystawiła US Navy. Marynarka wojenna USA wysłała do Singapuru USS Fort Worth (LCS 03) klasy Littoral Combat Ship, niszczyciel rakietowy USS Mustin (DDG 89) typu Arleigh Burke i atomowy okręt podwodny USS Pasadena (SSN 752) typu Los Angeles.

Rolę gospodarzy pełnią w Changi Naval Base fregaty rakietowe typu Formidable (na zdjęciu RSS Supreme)

Swoją obecność w Singapurze podkreśliła też marynarka wojenna Indii. Na IMDEX pokazano fregatę rakietową INS Satpura (F 48, na zdjęciu po lewej) typu Shivalik i korwetę ZOP INS Kamorta (P 28) typu Kamorta.

Indonezję reprezentuje na IMDEX Asia jeden z najnowszych nabytków marynarki wojennej tego państwa, korweta rakietowa typu Bung Tomo, KRI John Lie

Marynarka wojenna Indonezji zaprezentowała w Singapurze m.in. odebraną w 2014 korwetę rakietową KRI John Lie (528) typu Bung Tomo. Gospodarzy reprezentują na IMDEX Asia m.in. fregaty rakietowe typu Formidable, jak widoczna na zdjęciu RSS Supreme (73). Na targach zaprezentowała się też marynarka wojenna ChRL, wysyłając fregatę rakietową Yulin (569) proj. 054A (w kodzie NATO Jiangkai II).

Marynarka wojenna Indii prezentuje w Singapurze fregatę rakietową  typu Shivalik, INS Satpura (na pierwszym planie) i korwetę ZOP typu Kamorta, INS Kamorta / Zdjęcia: Michał Jarocki

Okręty stacjonujące na terenie Changi Naval Base będą udostępnione dla zwiedzających przez pierwsze dwa dni targów IMDEX Asia.


Drukuj Góra