Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IMDEX Asia 2015: TKMS kusi Tajów

Marynarka wojenna, 20 maja 2015

ThyssenKrupp Marine Systems prezentuje w Singapurze serię konwencjonalnych okrętów podwodnych oferowanych państwom regionu. Dużo uwagi poświęca się przede wszystkim programowi zbrojeniowemu marynarki wojennej Tajlandii.

ThyssenKrupp Marine Systems prezentuje w Singapurze modele konwencjonalnych OP, oferowanych poszczególnym państwom regionu. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkich okręty, które wezmą udział w tajskim programie zakupowym, w tym prezentowany na zdjęciu typ 210mod / Zdjęcie: Michał Jarocki

Niemiecki producent prezentuje na IMDEX Asia serię konwencjonalnych OP, w tym jednostkę typ 210mod. Okręt oferowany jest marynarce wojennej Tajlandii, która ogłosiła w ub.r plan zakupu 2-3 jednostek tej klasy. TKMS przekonuje, że prezentowana w Singapurze oferta całkowicie spełnia wymogi techniczne tajskiego przetargu.

TKMS oferuje Tajom zakup jednostek o wyporności ponad 1150 t. Okręty są przystosowane do służby na płytkich wodach Zatoki Tajlandzkiej. OP typ 210mod mają służyć Tajlandii przede wszystkim do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej oraz ochrony interesów gospodarczych państwa, zagrożonych agresywną polityką regionalną ChRL.

OP typ 210mod mają 58,4 m długości i 5,5 m szerokości. Napędza je silnik Siemens Permasyn połączony z wałem napędowym śruby. Załoga składa się z 21 oficerów i marynarzy. Jednostka jest wyposażona w 4 wyrzutnie torpedowe, które przystosowano również do desantowania żołnierzy wojsk specjalnych i bezzałogowych pojazdów głębinowych.

Niemiecki producent uchodzi za faworyta tajskiego przetargu. Na korzyść jego oferty działa fakt, że grupa oficerów marynarki wojennej Tajlandii przeszła już w Niemczech wielomiesięczny kurs szkoleniowy. Tajów zaznajomiono z procedurą obsługi wspomnianego OP typ 210mod oraz 209/1400mod, który również jest oferowany władzom w Bangkoku.


Drukuj Góra