Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IMDEX Asia 2015: TKMS kusi Tajów

Marynarka wojenna, 20 maja 2015

ThyssenKrupp Marine Systems prezentuje w Singapurze serię konwencjonalnych okrętów podwodnych oferowanych państwom regionu. Dużo uwagi poświęca się przede wszystkim programowi zbrojeniowemu marynarki wojennej Tajlandii.

ThyssenKrupp Marine Systems prezentuje w Singapurze modele konwencjonalnych OP, oferowanych poszczególnym państwom regionu. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkich okręty, które wezmą udział w tajskim programie zakupowym, w tym prezentowany na zdjęciu typ 210mod / Zdjęcie: Michał Jarocki

Niemiecki producent prezentuje na IMDEX Asia serię konwencjonalnych OP, w tym jednostkę typ 210mod. Okręt oferowany jest marynarce wojennej Tajlandii, która ogłosiła w ub.r plan zakupu 2-3 jednostek tej klasy. TKMS przekonuje, że prezentowana w Singapurze oferta całkowicie spełnia wymogi techniczne tajskiego przetargu.

TKMS oferuje Tajom zakup jednostek o wyporności ponad 1150 t. Okręty są przystosowane do służby na płytkich wodach Zatoki Tajlandzkiej. OP typ 210mod mają służyć Tajlandii przede wszystkim do patrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej oraz ochrony interesów gospodarczych państwa, zagrożonych agresywną polityką regionalną ChRL.

OP typ 210mod mają 58,4 m długości i 5,5 m szerokości. Napędza je silnik Siemens Permasyn połączony z wałem napędowym śruby. Załoga składa się z 21 oficerów i marynarzy. Jednostka jest wyposażona w 4 wyrzutnie torpedowe, które przystosowano również do desantowania żołnierzy wojsk specjalnych i bezzałogowych pojazdów głębinowych.

Niemiecki producent uchodzi za faworyta tajskiego przetargu. Na korzyść jego oferty działa fakt, że grupa oficerów marynarki wojennej Tajlandii przeszła już w Niemczech wielomiesięczny kurs szkoleniowy. Tajów zaznajomiono z procedurą obsługi wspomnianego OP typ 210mod oraz 209/1400mod, który również jest oferowany władzom w Bangkoku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.