Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IMDEX Asia 2015: Typ 218SG bez tajemnic

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 maja 2015

ThyssenKrupp Marine Systems podała szczegóły techniczne serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych typ 218SG, budowanych dla marynarki wojennej Singapuru.

TKMS zdradził na IMDEX Asia podstawowe dane techniczne serii nowych konwencjonalnych OP marynarki wojennej Singapuru. Obie jednostki znajdą się w linii do 2025. Zastąpią w służbie blisko 50-letnie szwedzkie OP typu Challenger / Zdjęcie: Michał Jarocki

Tegoroczna edycja IMDEX Asia stanowiła dla niemieckiego TKMS okazję do podania nieco szczegółów technicznych serii nowych konwencjonalnych okrętów podwodnych typ 218SG. Jak wiadomo, dowództwo marynarki wojennej Singapuru podjęło w 2013 decyzję o zakupie co najmniej dwóch jednostek projektu niemieckiej stoczni Howaldtswerke-Deutsche Werft. Producent z Niemiec pozostawił w przegranym polu m.in. ofertę szwedzkiej stoczni Kockums (Singapur kupuje niemieckie OP).

Nowe okrętów podwodnych marynarki wojennej Singapuru powstaną w stoczni HDW w Kilonii, na północy Niemiec. Podczas IMDEX Asia ogłoszono, że jednostki typ 218SG będą miały 70 m długości i 6,3 m szerokości. Wyporność na powierzchni wyniesie 2000 t. Załogę stanowić ma 28 oficerów i marynarzy. Szacowana prędkość i zasięg wciąż pozostają nieznane. Jednostki będą przystosowane do przenoszenia i odpalania ciężkich torped i pocisków manewrujących. Wyrzutnie torpedowe będą również służyć do desantowania żołnierzy wojsk specjalnych oraz podwodnych pojazdów głębinowych.

Do podstawowych zadań okrętów podwodnych będzie należało patrolowanie wód kontrolowanych przez Singapur i ochrona jego morskich interesów gospodarczych. Jednostki mogą też służyć do prowadzenia obserwacji i analizy otoczenia morskiego, wykrywania i eliminacji min morskich, prowadzenia zwiadu oraz wsparcia działań prowadzonych przez wojska lądowe na obszarach przybrzeżnych.

Pierwszy z okrętów typ 218SG trafi do odbiorcy w 2020. Do służby wejdzie dwa lata później, po przejściu ostatnich testów morskich i prób odbiorczych, a także zakończeniu programu szkolenia i zgrywania załogi. Druga z jednostek powinna znaleźć się w linii do 2025.

Nowe okręty podwodne marynarki wojennej Singapuru uzupełnią w linii dwie jednostki typu Archer, czyli dawne szwedzkie, blisko 30-letnie, Västergötlandy, RSS Archer (ex-HMS Hälsingland) i RSS Swordsman (ex-HMS Västergötland, RSS Swordsman w służbie). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.