Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudyjski F-15 zestrzelony w Jemenie

Lotnictwo wojskowe, 24 maja 2015

Myśliwiec F-15 saudyjskich wojsk lotniczych został zestrzelony nad północno-zachodnim Jemenem. Jego wrak spłonął, a los pilota jest nieznany.

Szczątki zestrzelonego nad Jemenem saudyjskiego F-15 / Zdjęcie: Press TV

Od 26 marca samoloty Królewskich saudyjskich wojsk lotniczych biorą udział w operacji przeciwko szyitom z ugrupowania Huti w Jemenie. Wczoraj wieczorem jeden z saudyjskich myśliwców F-15 został zestrzelony i rozbił się w rejonie Bayt Khayran dystryktu Bani Harith w północnej prowincji Sana. Wrak samolotu spłonął. Nie wiadomo, co stało się z jego pilotem.

Według lokalnych obserwatorów, zestrzelony F-15 brał udział w atakach na bazę al-Dailami. Baza ta jest kontrolowana przez Huti – ugrupowanie polityczno-zbrojne, zrzeszającego szyickie plemiona z północy kraju. Bojownicy Huti w zeszłym roku zajęli stołeczną Sanę i ruszyli dalej na południe. Huti to ugrupowanie kontrolowane przez Iran, który próbuje ograniczać wpływy saudyjskie w regionie. 

Zestrzelony samolot to prawdopodobnie myśliwiec McDD (Boeing) F-15C Eagle nr rej. 501. Należał do 5. Eskadry Królewskich saudyjskich wojsk lotniczych z bazy King Fahd w Al-Ta'if. To trzeci lub czwarty saudyjski F-15 zestrzelony nad Jemenem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.