Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Festyn Tobie Ojczyzno po raz drugi

Wojska lądowe, 26 maja 2015

Lotnisko Warszawa-Babice będzie miejscem kolejnej edycji imprezy patriotyczno-historycznej Tobie Ojczyzno, połączonej z Memoriałem gen. Sławomira Petelickiego.

Lotnisko Warszawa-Babice w Warszawie w dn. 13-14 czerwca będzie miejscem kolejnej edycji imprezy patriotyczno-historycznej Tobie Ojczyzno (Festyn Tobie Ojczyzno , 2014-09-11), połączonej z Memoriałem gen. Sławomira Petelickiego. Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego, wraz ze współorganizatorami: Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM, Centrum Usług Logistycznych, Miastem Stołecznym Warszawa i Gminą Bemowo przygotowały urozmaicony program z atrakcjami dla widzów w każdym wieku. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Mazowiecki i Muzeum Wojska Polskiego.

Festyn Tobie Ojczyzno to impreza masowa o charakterze patriotycznym, organizowana po raz kolejny w Warszawie. Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie sprzętu i wyposażenia Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych, a także ich potencjału i możliwości. Impreza ma promować wśród społeczeństwa nowocześnie pojęty patriotyzm i ukazać historię oręża polskiego. Ważnym punktem programu będzie Memoriał gen. Sławomira Petelickiego – twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM w 25. rocznicę jej powstania, w ramach którego żołnierze jednostek specjalnych zaprezentują pokaz działań operacyjnych.

W programie festynu znajdą coś dla siebie zarówno pasjonaci historii i militariów, jak i rodziny z dziećmi. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy dynamiczne służb mundurowych, prezentacje statków powietrznych w locie i na ziemi, pokazy gier historycznych i strategicznych, wystawy statyczne sprzętu i uzbrojenia wojskowego oraz służb mundurowych, warsztaty i pokazy sztuk walk wschodnich, rekonstrukcje historyczne, koncerty muzyczne zaproszonych zespołów wojskowych i innych znanych artystów, a także liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Wstęp na imprezę, która odbywać się będzie w godz. 11:00-22:00, jest bezpłatny. Wszystkie informacje i aktualności dotyczące wydarzenia można znaleźć na fanpage’u Tobie Ojczyzno - festyn patriotyczny i na stronie www.tobieojczyzno.pl.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.