Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

System zakłócający Airbusa

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 27 maja 2015

Grupa Airbus zaprezentowała nowy system służący do wykrywania i zakłócania sygnałów radiowych, wykorzystywanych do detonowania improwizowanych urządzeń wybuchowych.

Multirole Jammer opracowano korzystając z doświadczeń wyniesionych przez kontyngenty wojskowe państw zaangażowanych w misje w Afganistanie oraz Iraku / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Multirole Jammer opracowano z myślą o ochronie jednostek wojskowych rozmieszczonych na asymetrycznym teatrze działań wojennych. System wykrywa i zakłóca sygnały łączności radiowej, które są wykorzystywane przez napastników do detonacji improwizowanych urządzeń wybuchowych z bezpiecznej dla nich odległości.

Zaletą zaprezentowanego przez Airbus Defence and Space systemu jest możliwość klasyfikacji odbieranych sygnałów radiowych pod względem zagrożenia, jakie stanowią dla ochranianych jednostek. Czas reakcji urządzenia został skrócony do mniej niż milisekundy, dzięki zastosowaniu rozwiązania SMART Responsive Jamming Technology.

Multirole Jammer pozwala operatorowi na określenie położenia, z którego nadawane są konkretne sygnały radiowe. Umożliwia to bezpośrednie wyeliminowanie zagrożenia, na przykład przez żołnierzy desantu. Mniejszy jest również pobór energii, niezbędnej do zakłócania nadajników radiowych. W związku z tym nie występuje czasowy spadek mocy impulsów zakłócających i zwiększa się sprawność urządzenia.


Drukuj Góra