Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa kamera termowizyjna Airbusa

Przemysł zbrojeniowy, 29 maja 2015

Airbus Defence and Space wprowadza na rynek nową kamerę RedKite, która wykorzystuje technologię zobrazowania w zakresie bliskiej i średniej podczerwieni.

Kamera RedKite, wykorzystująca technologię zobrazowania w zakresie bliskiej i średniej podczerwieni / Zdjęcie: Airbus Defence and Space

RedKite to nowa kamera termowizyjna, opracowana przez dział optoelektroniki Airbus Defence and Space. Zapewnia ona optymalną widoczność w warunkach zamglenia, mgły lub falowania gorącego powietrza. RedKite wykorzystuje najnowszą technologię zobrazowania w zakresie bliskiej i średniej podczerwieni (short-wave infrared technology, SWIR), w której przetwarza się częstotliwości od światła widzialnego do podczerwieni, aby uzyskać wyższy kontrast obrazu, niż byłoby to możliwe w przypadku użycia tylko kamery telewizyjnej lub termowizyjnej. Bardzo wysoki kontrast obrazu umożliwia użytkownikowi obserwację otoczenia w zasięgu do 8 km. Charakterystyczną cechą kamery jest zwarta konstrukcja, która pozwala użyć jej w ramach modernizacji używanych obecnie zestawów obserwacyjnych.

RedKite umożliwia rozpoznanie szczegółów takich jak np. numer statku czy okrętu, które nie byłyby widoczne na obrazie termowizyjnym. Użytkownik może też patrzeć przez okna, co jest niemożliwe w przypadku urządzeń termowizyjnych, ponieważ szkło jest nieprzezroczyste dla podczerwieni. Kamera tworzy obraz o wyższym kontraście i jest w stanie lepiej zobrazować obiekt, kiedy widoczność jest ograniczona ze względu na zamglenie lub mgłę. RedKite może również skuteczniej wykrywać promieniowanie termiczne w zakresie rozkładu Plancka. Dzięki udoskonalonemu różnicowaniu cieplnemu można też łatwiej wykrywać obiekty o wysokiej temperaturze, np. strugę gazów wylotowych silnika odrzutowego.

RedKite uzupełnia rodzinę kamer Kite opracowanych przez Airbus DS Optronics. Należą do niej również BlackKite HD (High Definition), kamera zaprojektowana z myślą o obserwacji obiektów leżących w bardzo dużej odległości i YellowKite SD (Standard Definition), kamera do zastosowań wojskowych, która umożliwia wykonywanie zdjęć kolorowych z dużej odległości.


Drukuj Góra