Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USA utraciły bezzałogowiec nad Irakiem

Lotnictwo wojskowe, 30 maja 2015

Amerykanie przyznali, że kilka dni temu w Iraku rozbił się ich bezzałogowiec rozpoznawczy. Nie podali jednak jego typu.

MQ-1B Predator ląduje w bazie Balad w Iraku / Zdjęcie: Senior Airman Olufemi A. Owolabi – USAF

Przedstawiciele US Navy i Army poinformowali, że 27 maja nad południowym Irakiem rozbił się amerykański bezzałogowiec rozpoznawczy. Prowadził on rozpoznanie obszarów zajętych przez bojowników Państwa Islamskiego. Według oficjalnych ocen, przyczyną rozbicia bsl nie był ostrzał z ziemi, a problemy techniczne. Amerykanie dodają, ze udało się odzyskać szczątki bezzałogowca.

Informatorzy nie podali typu rozbitego bezzałogowca. Według analityków, w grę wchodzą dwie konstrukcje: MQ-1 Predator lub jego większa wersja – MQ-9 Reaper. W marcu nad Syrią Amerykanie utracili bezzałogowiec tego pierwszego typu. Został one zestrzelony przez siły lojalne wobec prezydenta Baszszara al-Assada.


Drukuj Góra