Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl ranił Enrique Iglesiasa

Lotnictwo cywilne, 01 czerwca 2015

Znany piosenkarz, Enrique Iglesias, został ranny, gdy podczas koncertu próbował złapać mały czterowirnikowiec wykonujący zdjęcia. Do incydentu doszło w Tijuanie w Meksyku.

Enrique Iglesias przez 15 sekund trzymał mały czterowirnikowiec. Później ten wyrwał mu się z ręki i poranił / Zdjęcie: Mirja C.

Podczas koncertu w Tijuanie w Meksyku, znany piosenkarz, Enrique Iglesias próbował złapać jeden z małych czterowirnikowców, filmujących i fotografujących imprezę. To ostatnio popularna sytuacja podczas koncertów muzyki rozrywkowej. Także Iglesiasa. Tym razem jednak piosenkarzowi się nie udało i wirniki małego bsl zraniły go w prawą rękę. Pokazało to wiele zdjęć i filmów umieszczanych później w Internecie.

Incydent wyglądał o tyle groźnie, że piosenkarz mocno krwawił, zabarwiając na czerwono białą koszulkę. Konieczna była interwencja lekarza, który opatrzył Iglesiasa. Po półgodzinnej przerwie koncert był kontynuowany.

T-shirt Iglesiasa został mocno zakrwawiony / Zdjęcie: Instagram

Wydarzenie rozegrało się na oczach 12 tysięcy widzów zgromadzonych w Plaza de Toros de Playas na koncercie z serii Sex and Love World Tour. Na szczęście poszkodowany został tylko piosenkarz. Nikomu z widzów nic się nie stało.

Wypadek spowodował powrót do dyskusji o bezpieczeństwie użycia bezzałogowców w miejscach publicznych. Podobne incydenty są bowiem coraz częstsze, a potencjalne konsekwencje trudne do przewidzenia. Im więcej i im większych bsl znajduje się w rękach prywatnych, tym groźba wypadków jest większa. Oczywiście zagrożenie, choć teoretycznie mniejsze, stwarzają bezzałogowce używane przez profesjonalistów.


Drukuj Góra