Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Herculesa w Indonezji

Lotnictwo wojskowe, 30 czerwca 2015

W Indonezji rozbił się samolot transportowy Lockheed C-130 Hercules, spadając na hotel i domy. W katastrofie zginęło co najmniej 30 osób.

Dziś około południa (05:08 UTC) z pasa 23 portu lotniczego Medan-Polonia (baza Suwondo) na Północnej Sumatrze w Indonezji wystartował wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules. Kierował się do Tanjung Pinang-Kidajang niedaleko Singapuru, z rutynową misją logistyczną. Na jego pokładzie znajdowała się 12-osobowa załoga. Około 2 minut po starcie pilot próbował zawrócić samolot na lotnisko. Manewr się nie udał i maszyna spadła 5 km od bazy na zabudowania, w tym hotel, domy mieszkalne i sklepy. Wrak i budynki spłonęły.

W katastrofie zginęli wszyscy lecący samolotem. Według wstępnych szacunków, zginęło też co najmniej 18 osób znajdujących się na ziemi.

Rozbity samolot to Lockheed C-130 Hercules nr rej. A-1310, nr ser. 3616. Należał do indonezyjskich wojsk lotniczych (Tentara Nasional Indonesia – AU).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.