Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Rosji zaginął śmigłowiec Mi-8

Lotnictwo cywilne, 04 lipca 2015

Wczoraj w nocy w okręgu Chanty-Mansijskim zaginął śmigłowiec Mi-8 z 5 osobami na pokładzie. Jego poszukiwania trwają już drugą dobę. 

Śmigłowiec Mi-8 kompanii UTair z 5 ludźmi na pokładzie (3-osobową załogą i dwoma członkami personelu medycznego) wystartował przedwczoraj przed północą z Niżniewartowska. Kierował się do Surgutu po zrealizowaniu misji medycznej – do Niżniewartowska przetransportował wcześniej 2-letnią dziewczynkę, której potrzebna była specjalistyczna pomoc lekarska. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych – przy niskim zachmurzeniu i lokalnych burzach. Po północy śmigłowiec zniknął z ekranu radaru lotniska w Surgucie, a łączność z nim została utracona.

Od wczoraj trwa intensywna akcja poszukiwawczo-ratownicza. Bierze w niej udział ponad 200 osób korzystających z ok. 30 pojazdów, w tym 3 śmigłowców Mi-8. Obszar poszukiwań wynosi ok. 6 tys. km2. Wiele wskazuje na to, że jako ostatni zaginiony śmigłowiec widział miejscowy rybak. Było to wczoraj o 00:31 (21:28 UTC przedwczoraj) w rejonie wsi Łokosowo. Możliwe, że maszyna wpadła do rzeki Ob, ale poszukiwania w niej są utrudnione ze względu na pogodę.

Zaginiony śmigłowiec transportowy Mi-8 należy do kompanii lotniczej UTair. Był przystosowany do realizowania misji medycznych. Bazował na lotnisku Surgut.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.