Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elbit wyposaży państwa Beneluksu

Wojska lądowe, 08 lipca 2015

Izraelski producent dostarczy siłom zbrojnym państw Beneluksu zestawy indywidualnego wyposażenia żołnierza.

Kontrakt na dostawę kompletów indywidualnego wyposażenia żołnierza jest pierwszym przedsięwzięciem zakupowym, realizowanym wspólnie przez armie państw Beneluksu. Z pewnością jednak nie ostatnim / Zdjęcie: Elbit Systems

Spółka Elbit Systems Land and C4I otrzymała zadanie wyprodukowania i dostawy nieokreślonej liczby zestawów indywidualnego wyposażenia żołnierza, Smart Vest. Sprzęt zostanie rozdzielony między jednostkami wojsk lądowych Belgii, Holandii i Luksemburga. Izraelski producent wycenił usługę na ok. 150 mln USD (574 mln zł).

W skład kompletów wejdą m.in. kamizelki ochronne i oporządzeniowe, zintegrowane ze sobą narzędzia celowania i obserwacji optoelektronicznej, środki łączności i przesyłu danych, komputer zarządzający architekturą elektroniczną i akumulatorowe źródło zasilania. Sprzęt ma za zadanie znacząco zwiększyć efektywność działań bojowych piechurów, poprzez poprawę ochrony osobistej, skuteczności użycia broni, prowadzenia obserwacji otoczenia, a także utrzymywania łączności i mobilności.

Podsystem C4I będzie składał się m.in. z radiostacji, systemu nawigacji satelitarnej i bezwładnościowej, a także kontrolerów przewodowych i bezprzewodowych, które pozwolą na wpięcie użytkownika w sieciocentryczną przestrzeń informacyjną pola walki. Zestawy Smart Vest wejdą w skład systemów żołnierza przyszłości, rozwijanych przez siły zbrojne Belgii (Best), Holandii (VOSS) i Luksemburga (COMPASS).

Głównym wykonawcą kontraktu będzie Elbit Systems. Izraelski producent ustalił już warunki współpracy z Thales Netherlands. Izraelczycy liczą, że w przedsięwzięcie włączą się również lokalni poddostawcy. Produkcja i dostawy zamówionego wyposażenia zajmą 5 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.