Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie budują 9 lotnisk w Arktyce

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 lipca 2015

FR planuje wybudowanie do 2018 dziewięciu nowych lotnisk w Arktyce. Będzie im towarzyszyć infrastruktura wspierająca ruch lotniczy.

Szef Głównego zarządu robót inżynieryjnych Nr 2 przy Specstroju FR, Oleg Sirazietdinow poinformował, że w Arktyce Rosja do 2018 zbuduje 9 nowych lotnisk. Specstroj buduje też inne obiekty, w tym koszary i punkty radiolokacyjnego wsparcia ruchu lotniczego. Obecnie w Arktyce budowane są 3 nowe rosyjskie lotniska.

Poza budową nowych lotnisk, Specstroj modernizuje istniejące obiekty. M.in. na wyspie Kotielnyj poszerzany jest pas startowy. Na wyspie Wrangla w 2014 rozbudowano miasteczko wojskowe Polarnaja Zwiezda. Podobny obiekt powstał na półwyspie Schmidta.

Według planów z końca 2014, FR planuje posiadanie w Arktyce 13 lotnisk i 10 punktów radiolokacyjnych. Ma powstać też poligon do ćwiczeń lotniczych. Rosyjski kontyngent w Arktyce ma docelowo liczyć 6 tysięcy żołnierzy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.