Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wznowienie produkcji pocisków do RPK-8

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2015

MO FR zamówiło partię 500 pocisków do systemu przeciwokrętowego RPK-8. Ich produkcja zostanie wznowiona po 15 latach.

Strzelanie pociskami kompleksu RPK-8 / Zdjęcie: rusarmy.com

Ministerstwo obrony FR zawarło z GNPP Spław z Tuły kontrakt na dostawę 500 pocisków do systemu przeciwokrętowego RPK-8 (rakietnyj protiwłodocznyj komplieks). Kompleksy RPK-8 weszły do uzbrojenia w 1991. Służą do ochrony okrętów nawodnych przed atakami spod wody. Produkcję pocisków do nich zakończono około 15 lat temu.

Kompleks RPK-8 powstał jako głęboko zmodernizowany system Smiercz-2, który został przyjęty do uzbrojenia w 1961. Pociski, w które uzbrojony jest kompleks, 90R składają się z napędu rakietowego, systemu oddzielania i ładunku grawitacyjnego (bomby głębinowej RGB-60). Może on atakować okręty podwodne do głębokości 1000 m, a torpedy i płetwonurków na głębokości 4-10 m. Pocisk ma zasięg 0,6 – 4,3 km. Masa ładunku wybuchowego jego głowicy wynosi 19,5 kg.

Głowica bojowa pocisku 90R jest wyposażona akustyczny system samonaprowadzania o zasięgu 130 m. Sam pocisk nie jest kierowany. W jednej salwie wystrzeliwanych jest 12 pocisków. Prawdopodobieństwo zniszczenia przez nie okrętu podwodnego szacowane jest na 80%.

Jeszcze niedawno podawano informacje o opracowywaniu następcy kompleksu RPK-8 i pocisków do nich. Nowe zamówienie MO FR świadczy o tym, że na razie to się nie udało. Stąd potrzeba uzupełnienia zapasów starych pocisków.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.