Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jemeńczycy przejęli saudyjski M-ATV

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2015

Jemeńscy rebelianci przejęli należący do Arabii Saudyjskiej samochód terenowy M-ATV, klasy MRAP.

Jemeńscy rebelianci Huti przejęli jeden z saudyjskich samochodów terenowych M-ATV, klasy MRAP / Zdjęcie: DFNS

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia rebeliantów Huti na tle samochodu terenowego M-ATV (MRAP All Terrain Vehicle), klasy MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected). Pojazd należał najprawdopodobniej do sił zbrojnych Arabii Saudyjskiej. Jemeńczycy przejęli go podczas walk prowadzonych w ostatnich tygodniach na saudyjsko-jemeńskiej granicy (Rijad nie chce Iron Dome, 2015-05-28).

Rijad wysłał w kwietniu na granicę z Jemenem żołnierzy elitarnej Gwardii Narodowej, którzy mieli wesprzeć oddziały wojsk lądowych i straży granicznej w walce z rebeliantami Huti (Rijad wzmacnia granicę z Jemenem, 2015-04-27). Saudyjczycy rozmieścili też w regionie ciężki sprzęt, w tym transportery opancerzone rodziny LAV 8x8 i samochody terenowe klasy MRAP (Arabia Saudyjska kupuje kto LAV, 2014-02-17).

Ministerstwo obrony Arabii Saudyjskiej prowadziło jesienią 2013 negocjacje cenowe w sprawie zakupu nieokreślonej liczby samochodów terenowych M-ATV, klasy MRAP (SSaudyjczycy negocjują zakup M-ATV, 2013-09-30). Pojazdy wyprodukowało amerykańskie Oshkosh Defense. Wozy pozyskano w ramach amerykańskiego programu Foreign Military Sale.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.