Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kornety-EM i Buki M2E dla Algierii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 lipca 2015

Rosja realizuje dostawy kompleksów przeciwlotniczych Buk M2E i przeciwpancernych Kornet-EM dla Algierii. Kontrakty zawarto w 2013 i 2014.

Kompleks przeciwpancerny Kornet-EM na podwoziu WPK-233116 Tigr-M / Zdjęcie: wikipedia

KBP im. Szipunowa poinformowało o realizacji kontraktów zawartych za pośrednictwem Rosoboroneksportu z Algierią. Kontrakt z 2013 dotyczy dostaw kompleksów przeciwlotniczych średniego zasięgu Buk-2E, a drugi – z 23 lipca 2014 (pierwszy raz informacje o nim pojawiły się w marcu br.) – przeciwpancernych pocisków kierowanych na wyrzutni samochodowej Kornet-EM. Ten drugi typ uzbrojenia Algieria kupiła jako drugi kraj na świecie, po Bahrajnie.

Kornet-EM wykorzystuje wyrzutnię 9P163-3 i pojazdy opancerzone WPK-233136 Tigr M. 28 kompletów detali zautomatyzowanej wyrzutni i modułu celowniczego, które dostarczają Zakłady i Diegtariewa, ma kosztować 456 mln rubli. Pojazdy WPK-233136 dostarcza Arzamasskij maszinostroitielnyj zawod. 7 ma dostarczyć w pierwszym, a 6 w trzecim kwartale 2016. Jeden pojazd wyceniono na równowartość 185 tys. USD.

W związku z kontraktami algierskimi KBP im. Szipunowa produkuje także 4 mobilne punkty dowodzenia ZRPK Pancir-SI (izd. 19S6-E) oraz stacje radiolokacyjne Kasta-2E2 i stacje wykrywania celów 9S-18M1 dla kompleksów przeciwlotniczych Buk M2E. Kontrakt na te dostawy zawarto 12 grudnia 2013.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.