Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USMC wypożyczą Juan Carlos I?

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 16 lipca 2015

Dowództwo Korpusu Piechoty Morskiej USA rozważa użycie hiszpańskiego śmigłowcowca desantowego Juan Carlos I do wsparcia operacji wojskowych prowadzonych w Afryce.

MV-22B Osprey ląduje na pokładzie hiszpańskiego śmigłowcowca desantowego Juan Carlos I / Zdjęcie: USMC

Gen. bryg. Norman L. Cooling, zastępca dowódcy U.S. Marine Corps Forces Europe and Africa, wypowiedział się na temat ewentualnego użycia przez amerykańskie wojska hiszpańskiego śmigłowcowca desantowego Juan Carlos I (Juan Carlos I po przeglądzie, 2015-02-27). Wojskowy bardzo wysoko ocenił potencjał operacyjny jednego z najnowszych okrętów Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii). Wyraził również nadzieję, że desantowiec będzie w przyszłości wspierał działania bojowe prowadzone przez Korpus Piechoty Morskiej USA (USMC) w Afryce.

USA rozmieszczą w hiszpańskiej Base Aérea de Morón w pobliżu Sewilli 2200 żołnierzy USMC i 500 cywilnych pracowników Departamentu Obrony (Podpisano porozumienie ws. Moron, 2015-06-19). Wojskowi będą stacjonowali na południu Hiszpanii w ramach kontyngentu sił reagowania kryzysowego (Special-Purpose Marine Air-Ground Task Force, Crisis Response, SP-MAGTF CR). Ich zadaniem będzie ochrona amerykańskich obywateli i przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych w destabilizowanych walkami wewnętrznymi państwach Afryki.

Komponent lotniczy kontyngentu będzie składał się z 21 statków powietrznych, w tym przemiennopłatów MV-22B Osprey i tankowców KC-130J. Gen. Cooling potwierdził, że dowództwo USMC rozważa użycie hiszpańskiego Juan Carlos I jako platformy do przenoszenia pionowzlotów w rejon działań bojowych.

Wiosną przeprowadzono pierwsze próby operacji lotniczych MV-22B z pokładu hiszpańskiego śmigłowcowca. Testy będą kontynuowane podczas wielonarodowych ćwiczeń Trident Juncture 2015 (TRJE15), które zostaną przeprowadzone w dniach 28 września – 6 listopada u wybrzeży Hiszpanii, Portugalii i Włoch.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.