Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Agusta A109 w Słowacji

Lotnictwo cywilne, 18 lipca 2015

W Słowacji rozbił się śmigłowiec Agusta A109 wykonujący lot ratowniczo-medyczny. W katastrofie zginęły 4 osoby.

Wrak rozbitego śmigłowca / Zdjęcie: Facebook – zachranari zachranarovi

Wczoraj po południu w górzystym Słowackim Raju w rejonie Popradu śmigłowiec Agusta A109 leciał po 10-letniego, ciężko rannego chłopca, który spadł z góry. Na jego pokładzie znajdowały się 4 osoby – 44-letni pilot, 45-letni lekarz, 34-letni sanitariusz i 37-letni ratownik górski. Około 18:30 maszyna zahaczyła o linię energetyczną i rozbiła się. Spadła z około 50 metrów.

Wrak znaleziono w rzece w dolinie Prielom Hornádu. Okazało się, że wszyscy znajdujący się na pokładzie śmigłowca zginęli. Wydobycie ich ciał ze zmiażdżonych szczątków śmigłowca wymagało użycia specjalistycznego sprzętu.

Rozbity śmigłowiec to Agusta A 109 K2. Należał do prywatnej Air Transport Europe (ATE), która w Słowacji  świadczy m.in. usługi HEMS dla Vrtulníkové záchranné zdravotnické služby w Popradzie. Obsługuje 7 stanic – w Bratysławie, Nitrze, Trenczynie, Żylinie, Bańskiej Bystrzycy, Popradzie i Koszycach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.