Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wyścigi bsl

Lotnictwo cywilne, 19 lipca 2015

W Brighton w Wielkiej Brytanii odbyły się wyścigi latających bezzałogowców. Sterowali nimi operatorzy z okularami pokazującymi obraz z bsl.

Zawodnicy uczestniczący w wyścigu bsl

Wczoraj w brytyjskim Brighton w Sussex, na opuszczonej farmie odbyły się wyścigi latających bezzałogowców – International Drone Day. Pomysł takich zawodów pochodzi z USA, gdzie podobna rywalizacja odbywa się od kilku lat. Zawodnicy sterują małymi bezzałogowcami posługując się okularami, które transmitują obraz z umieszczonych na nich kamer. Wirtualnie mogą więc czuć się, jakby sami lecieli wyznaczoną pylonami trasą.

Rywalizujące bsl latają z prędkością ok. 100 km/h. Zawody obserwują setki kibiców. Organizatorzy spodziewali się 10-15 zawodników, a pojawiło się ich blisko 70.

Bezzałogowce przed startem do kolejnego wyścigu / Zdjęcia: facebook

Głównym problemem organizatorów jest zapewnienie bezpieczeństwa. Pomagają w tym dziesiątki wolontariuszy, którzy starają się panować na emocjami zawodników i obserwatorów. Organizatorzy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że jakikolwiek wypadek może wpłynąć na zaostrzenie i tak bardzo rygorystycznych przepisów dotyczących używania bsl w przestrzeni publicznej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.