Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza legalna dostawa bezzałogowcem w USA

Lotnictwo cywilne, 20 lipca 2015

W stanie Wirginia zrealizowano pierwszą zaaprobowaną przez FAA dostawę ładunków z wykorzystaniem bsl. Bezzałogowce przewiozły zaopatrzenie do kliniki na odludziu.

Zdjęcie: Flirtey

Startup Flirtey przy współpracy z NASA zrealizował 18 lipca zaaprobowaną wcześniej przez FAA (Federal Aviation Administration) dostawę ładunków z pomocą bsl. To pierwsze takie wydarzenie w USA, Przewożonym ładunkiem były lekarstwa, które dostarczono do położonej na odludziu kliniki opiekującej się starszymi osobami w Wise County w Wirginii.

Pierwszym etapem operacji było przewiezienie odpowiednio zapakowanych ładunków samolotem NASA, opcjonalnie sterowanym z ziemi, z Oakwood na lotnisko Lonesome Pines. Lot trwał 20 minut. Stamtąd 6 lotów wykonały bezzałogowe 6-wirnikowce, których projektantem i operatorem był Flirtey. Każdy lot trwał 3 minuty. Na tyle pozwoliła pojemność akumulatorów bsl.

Całkowita odległość pokonana przez ładunki wyniosła pond 50 km. Przejechanie jej samochodem zabiera zwykle 1,5 godziny. Droga do kliniki jest bowiem kręta i wyboista.

Dla Flirtey piątkowa dostawa nie była pierwszą w historii. Przedsiębiorstwo stale dostarcza bowiem z pomocą bsl małe ładunki w Nowej Zelandii. Tam przepisy dotyczące komercyjnego wykorzystania bezzałogowców są mniej restrykcyjne niż w USA.

Flirtey powstał w 2013 w Sydney w Australii. Obecnie ma siedzibę w Newadzie w USA. Startupowi udało się uprzedzić Google z Project Wing i Amazona z Prime Air, które na razie bezskutecznie usiłują uzyskać zgodę na dostawy małych ładunków z wykorzystaniem bsl.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.