Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie pierwszego A380

Lotnictwo cywilne, 15 października 2007

W Tuluzie Airbus i Rolls-Royce przekazały Singapore Airlines pierwszy seryjny samolot A380. To dwupokładowy olbrzym napędzany silnikami R-R Trent 900.

A380 w barwach Singapore Airlines

Nowy, flagowy samolot Singapore Airlines ma przybyć jutro na lotnisko Changi w Singapurze. Linie planują, że A380 wejdzie do służby na trasie Singapur - Sydney. Regularne loty pasażerskie A380 rozpoczną się 28 października.

Bilety na pierwsze loty w obie strony, 25-26 października, sprzedawane są na specjalnej aukcji charytatywnej, która przyniosła dotąd 1,3 mln USD za 638 biletów. Najdroższy został sprzedany za 100 380 dolarów. Do kupienia pozostały jeszcze 24 specjalne bilety. W aukcji prowadzonej przez eBay wzięło dotąd udział kilka tysięcy osób, z których 2 tysiące wpłaciło zaliczki.

A380 to największy samolot pasażerski w historii lotnictwa. Pasażerowie mają w nim wyjątkowo dużo miejsca na dwóch pokładach. Według Airbusa, koszt przewozu pasażera jest w nim mniejszy o 20% niż w kolejnym co do wielkości - Boeingu 747. Zużycie paliwa na jednego pasażera A380 na 100 km lotu nie przekracza 3 litrów. Zasięg samolotu sięga 15 tys. km.

16 linii lotniczych zamówiło (i zarezerwowało) dotąd 189 A380. W pierwszej kolejności, poza Singapore Airlines, mają je otrzymać Emirates Airlines i Qantas. Program budowy A380 jest poważnie opóźniony w stosunku do harmonogramu ze względu na problemy techniczne i organizacyjne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.