Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bliżej wielonarodowej brygady

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 25 lipca 2015

Wczoraj we Lwowie ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy podpisali porozumienie techniczne o zasadach funkcjonowania Wielonarodowej Brygady z dowództwem w Lublinie.

Ministrowie obrony Polski, Tomasz Siemoniak, Litwy, Juozas Olekas (po prawej) i Ukrainy, gen. broni Stepan Poltorak (w środku), podpisali we Lwowie porozumienie techniczne o zasadach funkcjonowania polsko-litwesko-ukraińskiej brygady. W najbliższych miesiącach nowa jednostka przeprowadzi pierwsze ćwiczenia, a w 2016 osiągnie gotowość bojową. Formacja ma liczyć ok. 4500 żołnierzy / Zdjęcie: MON

Umowę podpisano podczas wizyty ministrów obrony Polski, Tomasza Siemoniaka, Litwy, Juozasa Olekasa i Ukrainy, gen. broni Stepana Poltoraka w Akademii Wojsk Lądowych we Lwowie. Porozumienie reguluje techniczne aspekty funkcjonowania nowej polsko-litewsko-ukraińskiej brygady (LITPOLUKRBRIG), w tym zasady dowodzenia formacją i finansowania prowadzonych przez nią działań.

Jednostka powstała na mocy umowy międzypaństwowej, podpisanej we wrześniu 2014 w Warszawie przez ministrów obrony Polski, Litwy i Ukrainy. W jej skład mają wejść trzy bataliony narodowe i formacje wsparcia. Litewskie i ukraińskie pododdziały będą stacjonować we własnych krajach. Oba państwa wydzielą oficerów, którzy będą pełnić służbę w Lublinie, gdzie mieści się dowództwo brygady.

MON zakłada, że w przyszłości brygada będzie służyć w ramach wielonarodowych misji pokojowych i humanitarnych, prowadzonych pod auspicjami NATO, UE i ONZ. Jej zadaniem będzie również podnoszenie zdolności bojowych ukraińskich sił zbrojnych i ich zaznajamianie ze standardami obowiązującymi w armiach państw NATO (Ukraińsko-polskie forum współpracy zbrojeniowej, 2013-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.