Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Furia – nowy, prawie ukraiński bsl

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 28 lipca 2015

Ukroboronprom zaprezentował nowe latające bezzałogowce. Jest wśród nich mały bezogonowiec Furia budowany na bazie amerykańskiego RVJet.

A1-S Furia obsługiwany przez operatorów z batalionu Donbass / Zdjęcie: nevskii-bastion

W czasie prezentacji na terenie GP Zawod 410 GA przedsiębiorstwo Ukroboronprom GHWP Spectechnoeksport zaprezentowało nowe i zmodernizowane latające bezzałogowce oraz systemy łączności i dowodzenia. Wystawa odbyła się 17 lipca. Największe zainteresowanie wzbudził mały bsl A1-S Furia kijowskiego NPP Atlon Awia.

Wbrew oficjalnej propagandzie, Furia to jednak nie oryginalna konstrukcja ukraińska, a zmodyfikowany komercyjny RVJet amerykańskiej RangeVideo, produkowany seryjnie w ChRL. Jego rozpiętość wynosi 1,95 m, a masa startowa 2,75 kg. Zestaw RVJet do samodzielnego montażu – bez wyposażenia – można kupić za 170 USD.

A1-S Furia przeszedł w ostatnich miesiącach testy i jest już używany przez jednostki Gwardii Narodowej w walkach na wschodzie Ukrainy. Zasilanie z dwóch akumulatorów po 16 Ah pozwala na uzyskanie długotrwałości lotu na poziomie 2 godzin. Promień działania wynosi ok. 30 km od stacji bazowej. Prędkość przelotowa Furii sięga 65 km/h. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsen Awakow poinformował, że zestawy bsl Furia otrzyma w najbliższym czasie każda jednostka bojowa GN.

W ukraińskim przemyśle zbrojeniowym zachodzą w ostatnim czasie duże zmiany. Na miejsce menedżerów pamiętających czasy ZSRS przychodzą młodzi, którzy próbują dokonywać zmian w sposobie zarządzania przedsiębiorstwami. Ostatnio, w ramach 28 postępowań służbowych w GK Ukroboronprom zwolniono 9 menedżerów wysokiej rangi. W sprawie nieprawidłowości w przedsiębiorstwie ukraińska prokuratura prowadzi 20 postępowań.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.