Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bsl zastąpią Aravy

Lotnictwo wojskowe, 05 sierpnia 2015

Wojska lotnicze Tajlandii zamierzają wyposażyć 2 eskadry w nowe bsl. Zastąpią one w służbie m. in. samoloty Arava.

Aktualnie Tajowie mają dwa samoloty Arava zdatne do lotu, z 3 odebranych w 1988 / Zdjęcie: MO Tajlandii

Kong Thab Akat Thai (królewskie wojska lotnicze Tajlandii) zamierzają wyposażyć dwie jednostki ze składu 4. Skrzydła z bazy w Takhli w bezzałogowe statki latające. Plan dotyczy 402. eskadry wywiadu elektronicznego i 404. eskadry.

Pierwsza z w/w jednostek eksploatuje obecnie samoloty IAI Arava. Zostały one dostarczone z Izraela w 1988. Jak mówi dowódca Kong Thab Akat Thai marsz. ACM Tritos Sonchaeng, mimo, że sprawowały się doskonale, to co 3 lata konieczne było przeprowadzenie ich przeglądu naprawczego.

Co warte uwagi, według miejscowych źródeł Kong Thab Akat Thai dysponują już niesprecyzowaną liczbą bezzałogowców. Część z nich została zakupiona za granicą, a część – wyprodukowana przez lokalny przemysł przy współpracy z wojskiem.

Oprócz tego rząd w Bangkoku przyznał fundusze w wysokości 9 mld THB (983 mln zł) na modernizację 6 samolotów F-16A/B do standardu MLU. Prace mają zakończyć się w 2017. Obecnie Kong Thab Akat Thai dysponują 18 samolotami tego typu, z których 12 już zmodernizowano. Program realizowany jest przez Thai Aviation Industries i Lockheed Martina.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.