Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni przegląd INS Viraat

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 sierpnia 2015

Przed kilkoma dniami rozpoczął się ostatni przegląd naprawczy indyjskiego lotniskowca INS Viraat. Okręt zostanie wycofany ze służby na początku 2016.

INS Viraat wchodzi do suchego doku stoczni w Koczin. Na zdjęciu poniżej kadłub budowanego od kilku lat INS Vikrant, pierwszego indyjskiego rodzimego lotniskowca / Zdjęcie: MO Indii

Indyjski lotniskowiec znajduje się w suchym doku stoczni Cochin Shipyard na południowo-zachodnim wybrzeżu kraju. W najbliższych tygodniach okręt przejdzie ostatni w swojej historii przegląd naprawczy. Prace zakończą się w październiku. Remont INS Viraat pochłonie 200 mln INR (11,5 mln zł).

Rozpoczęty przed kilkoma dniami przegląd techniczny przygotuje INS Viraat do najbliższego Międzynarodowego Przeglądu Floty (IFR), który odbędzie się w Indiach na początku 2016. Uroczystość będzie jednocześnie okazją do oficjalnego pożegnania lotniskowca z Bhāratīya Nau Senā (marynarką wojenną Indii). Wkrótce potem jednostka zostanie wycofana ze służby, po 56 latach spędzonych na morzu (w tym 29 latach pod indyjską banderą, Bliski koniec INS Viraat, 2015-02-13).

Przed miesiącem władze Indii poinformowały o podjęciu decyzji w sprawie przyszłości INS Viraat. Przez długi czas rozważano sprzedaż okrętu prywatnej stoczni, która by go zezłomowała. Ostatecznie, zdecydowano się jednak na przekształcenie lotniskowca w pływające muzeum (Wyjaśniła się przyszłość INS Viraat, 2015-07-06).

INS Viraat zostanie przekazany Andhra Pradesh Tourism Development Corporation (APTDC) – instytucji turystycznej kontrolowanej przez władze wschodniego stanu Andhra Pradesh. APTDC będzie odpowiedzialna za przystosowanie lotniskowca do nowej roli. Prace remontowe mają kosztować ok. 200 mln INR. Muzeum będzie pod kontrolą władz stanowych i zostanie zlokalizowane na terenie portu morskiego w Kakinada.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.