Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Damen walczy z suszą w Maroku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 sierpnia 2015

Holenderska Damen Shipyards Group dostarczy Marokańczykom barkę wyposażoną w urządzenia filtrujące do produkcji wody pitnej.

Zamówiona przez Maroko barka Stan Pontoon 3011 będzie miała 30 m długości i 11,4 m szerokości. Jej nośność obliczana jest na 480 t. Jednostka zostanie wyposażona w 2 urządzenia filtrujące i kontenery załadunkowe / Rysunek: Damen Shipyards Group

Do końca września królewska marynarka wojenna Maroka odbierze od Damen Shipyards Group pojedynczą barkę Stan Pontoon 3011. Jednostka zostanie zbudowana w stoczni holenderskiej grupy w Gorinchem, na zachodzie kraju. Marokańska barka zostanie wyposażona w 2 urządzenia filtrujące, działające na zasadzie odwróconej osmozy.

Stan Pontoon 3011 będzie używana przez marynarkę wojenną do niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, które nawiedzają kraj. W ostatnich miesiącach Maroko zmaga się z problemem suszy, która ograniczyła mieszkańcom wielu regionów kraju dostęp do wody pitnej.

Urządzenia filtrujące będą w stanie oczyścić w ciągu jednej godziny do 1500 m3 wody. Jej zapas będzie transportowany w standardowych kontenerach. Holenderski producent dostarczy również Marokańczykom pakiet części zamiennych i dokumentację techniczną. Holendrzy przeszkolą także pierwszą grupę marokańskich marynarzy, którzy będą służyć na Stan Pontoon 3011.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.