Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samoloty Suchoja dla WWS FR

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 07 września 2015

Holding Suchoj poinformował o tegorocznych dostawach samolotów bojowych dla WWS FR. Przedsiębiorstwo negocjuje obecnie kolejne kontrakty.Seryjny Su-35S nad lotniskiem Dzemgi w Komsomolsku nad Amurem / Zdjęcie: KnAAPO

Do końca 2015 holding Suchoj ma dostarczyć WWS FR 19 samolotów bojowych, w tym 14 Su-35S i 5 Su-30M2. Oba typy produkowane są przez KnAAZ w Komsomolsku nad Amurem. Su-30M2 to wersja eksportowego Su-30MK przeznaczona dla rodzimych wojsk lotniczych.

14 Su-35S to ostatnia transza samolotów tego typu dostarczana w ramach kontraktu podpisanego w sierpniu 2009. Ministerstwo obrony FR zamówiło wówczas 48 Su-35S. W ubiegłym miesiącu szef OSK, w której skład wchodzi holding Suchoj, Jurij Slusar poinformował, że obecnie negocjowany jest kontrakt na dostawy kolejnych 48 zmodernizowanych Su-35S.

Także 5 Su-30M2 to ostatnia partia obecnie realizowanego kontraktu. Został on zawarty w 2012 i dotyczył 16 samolotów. W sumie liczba samolotów tego typu w WWS do końca roku wzrośnie do 20. Choć może się okazać, że ostatni z samolotów montowanej obecnie partii trafi do odbiorcy dopiero na początku przyszłego roku.

Wiceminister obrony FR Jurij Borisow poinformował o zawarciu kontraktu na dostawę 8 Su-30SM. Mają być one dostarczane w latach 2016-2017. Według Borisowa, ma to pozwolić na utrzymanie linii produkcyjnej tych samolotów w Irkucku. MO FR planuje zawarcie do końca br. trzyletniego kontraktu na dostawy Su-30SM. Coroczne dostawy mają wynosić 20-25 maszyn tego typu. Ostateczna wielkość zamówienia zależy od budżetu federalnego na 2016 i kolejne lata.

Wytwórnia w Irkucku realizuje obecnie dwa duże kontrakty zawarte na lata 2011-2016. Dotyczą one 60 samolotów Su-30SM i 55 szkolno-bojowych Jak-130.

Irkucka wytwórnia negocjuje także dostawy 150 samolotów szkolno-treningowych Jak-52 z napędem tłokowym. Od 2 lat MO FR finansuje prace badawczo-rozwojowe nad tym samolotem. Prototyp seryjnej maszyny ma zostać oblatany na początku przyszłego roku. Kontrakt na dostawy ma zostać zawarty po pomyślnym zakończeniu jego badań.

W ramach holdingu Suchoj dostawy dla WWS FR realizują także zakłady w Nowosybirsku. Do 2020 mają one dostarczyć 92 bombowce frontowe Su-34. Wartość kontraktu wynosi 140 mld rubli.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.