Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia odebrała pierwsze seryjne CV90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 września 2015

Wojska lądowe Norwegii odebrały pierwszą transzę seryjnych bojowych wozów piechoty CV90.Wojska lądowe Norwegii odebrały pierwszą partię 12 seryjnych bwp CV9030N / Zdjęcie: MO Norwegii 

Przed kilkoma dniami BAE Systems oficjalnie przekazało Norwegii pierwszą transzę 12 bwp CV9030N. Pojazdy odebrano na terenie poligonu Hæren (królewskich wojsk lądowych Norwegii) w Setermoen na północy kraju. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele dowództwa norweskich sił zbrojnych i rządu w Oslo, a także BAE Systems Hägglunds AB – głównego wykonawcy programu zbrojeniowego.

W 2012 Oslo zleciło BAE Systems dostawę 41 fabrycznie nowych bwp CV9030N i modernizację 103 pojazdów eksploatowanych już przez Hæren. Wytwarzanie seryjnych wozów rozpoczęło się w br. Ich dostawy powinny zakończyć się w 2017 (Pierwszy zmodernizowany CV9030N dla Norwegii, 2014-02-26).

Norweskie CV90 będą występowały w 5 odmianach: bojowego wozu piechoty (74), rozpoznania (21), dowodzenia (15), inżynieryjnej (16, Sting (Stormingeniørvogner), Pierwszy CV90 Sting, 2014-09-12) i wielozadaniowej (16), które będą służyły jako samobieżne moździerze lub do transportu amunicji i wyposażenia wojskowego (Pierwszy CV9030N MultiC przekazany, 2014-12-04). Kolejne dwa pojazdy będą używane do szkolenia kierowców.

Zmodernizowane CV9030N charakteryzują się podwyższonym poziomem ochrony balistycznej i przeżywalności. Wozy przystosowano do działania w sieciocentrycznej przestrzeni bitewnej. Pojazdy otrzymają gumowe gąsienice, sprawdzone w warunkach bojowych w Afganistanie.

Jesienią 2014 Oslo zamówiło 4 symulatory misji bojowych dla załóg CV90 (Symulatory od KMW, 2014-09-22). Ich producentem będzie Krauss-Maffei Wegmann. Dostawy urządzeń zakończą się w 2017. Nowe symulatory przygotują żołnierzy do wykonywania szeregu misji bojowych, prowadzonych samodzielnie lub w ramach większych związków taktycznych,od klasycznego konwencjonalnego konfliktu zbrojnego, po wojnę asymetryczną.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.