Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Navistar Defense pomoże Afgańczykom

Wojska lądowe, 14 września 2015

Navistar Defense dostarczy siłom zbrojnym Afganistanu blisko 2300 nowych samochodów ciężarowych.

Od 2005 Navistar Defense dostarcza siłom zbrojnym Afganistanu samochody ciężarowe i inne wozy przystosowane do poruszania się poza utwardzonymi drogami i do pracy w różnych warunkach pogodowych. W ciągu ostatnich 10 lat amerykański producent przekazał Afgańczykom ponad 9 tys. pojazdów wojskowych / Zdjęcie: Navistar Defense

U.S. Army Contracting Command zleciło Navistar Defense dostawę 2 293 średnich samochodów ciężarowych rodziny 7000-MV. Wartość porozumienia wynosi 369 mln USD (1,3 mld zł). Produkcja wozów rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

Samochody będą wytwarzanie w zakładach Navistar Defense w Springfield w Ohio i West Point w stanie Mississippi. Dostawy rozpoczną się w styczniu 2016. Ostatnie pojazdy zostaną przekazane Afgańczykom w 2019.

Anonsowany przed kilkoma dniami kontrakt zostanie zrealizowany w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Pośrednikiem w dostawach będą wojska lądowe USA. Amerykanie pomogą również w przeszkoleniu przyszłych użytkowników, a także personelu obsługowego.

Nowe afgańskie samochody ciężarowe będą służyły przede wszystkim do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego. Producent zamontuje na nich specjalne panele opancerzenia, chroniące wnętrze kabiny załogi. Część pojazdów będzie przystosowana do przewozu wody, żywności i paliwa, a także materiałów niebezpiecznych. Wybrane pojazdy zostaną wyposażone w żurawie i wyciągarki. (Ciężarówki za 1,3 mld USD, 2008-05-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.