Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Navistar Defense pomoże Afgańczykom

Wojska lądowe, 14 września 2015

Navistar Defense dostarczy siłom zbrojnym Afganistanu blisko 2300 nowych samochodów ciężarowych.

Od 2005 Navistar Defense dostarcza siłom zbrojnym Afganistanu samochody ciężarowe i inne wozy przystosowane do poruszania się poza utwardzonymi drogami i do pracy w różnych warunkach pogodowych. W ciągu ostatnich 10 lat amerykański producent przekazał Afgańczykom ponad 9 tys. pojazdów wojskowych / Zdjęcie: Navistar Defense

U.S. Army Contracting Command zleciło Navistar Defense dostawę 2 293 średnich samochodów ciężarowych rodziny 7000-MV. Wartość porozumienia wynosi 369 mln USD (1,3 mld zł). Produkcja wozów rozpocznie się w najbliższych tygodniach.

Samochody będą wytwarzanie w zakładach Navistar Defense w Springfield w Ohio i West Point w stanie Mississippi. Dostawy rozpoczną się w styczniu 2016. Ostatnie pojazdy zostaną przekazane Afgańczykom w 2019.

Anonsowany przed kilkoma dniami kontrakt zostanie zrealizowany w ramach amerykańskiego rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Pośrednikiem w dostawach będą wojska lądowe USA. Amerykanie pomogą również w przeszkoleniu przyszłych użytkowników, a także personelu obsługowego.

Nowe afgańskie samochody ciężarowe będą służyły przede wszystkim do transportu żołnierzy i wyposażenia wojskowego. Producent zamontuje na nich specjalne panele opancerzenia, chroniące wnętrze kabiny załogi. Część pojazdów będzie przystosowana do przewozu wody, żywności i paliwa, a także materiałów niebezpiecznych. Wybrane pojazdy zostaną wyposażone w żurawie i wyciągarki. (Ciężarówki za 1,3 mld USD, 2008-05-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra