Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: SMT 9 dla Bangladeszu

Przemysł zbrojeniowy, 17 września 2015

Brazylijski Taurus dostarczy drugą partię 9-mm pistoletów maszynowych SMT 9 dla formacji policyjnych w Bangladeszu.

Pistolet maszynowy Taurus SMT 9 jest klasyczną konstrukcją z zamkiem swobodnym. Ciekawostką jest zastosowanie w broni łukowych magazynków wykonanych ze stali, a nie tworzywa sztucznego / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Brazylijczycy poinformowali w Londynie o dostawach do Bangladeszu 2 tys. pistoletów maszynowych SMT 9 (Submetralhadora Taurus, liczba oznacza kaliber 9 mm). Broń była tam testowana od kwietnia 2014. To już druga partia konstrukcji Taurusa dostarczona do Bangladeszu. Wcześniej trafiły tam, obok pistoletów maszynowych, także pistolety samopowtarzalne i strzelby powtarzalne ST 12 Tactical.

Większość brazylijskich pistoletów maszynowych trafiła do liczącego 1,4 tys. funkcjonariuszy pododdziału Special Security and Protection Battalion sformowanego w 2011, który rozpoczął działanie w lipcu 2013

Nowy pistolet maszynowy SMT ujawniono w 2010. W połowie 2011 instytut ReTEx (Relatórios Técnicos Experimentais) brazylijskich wojsk lądowych zakończył badania broni, a wkrótce potem rozpoczęły się jej dostawy. Taurus opracował dwie wersje broni: SMT 9 do amunicji 9 mm x 19 oraz SMT 40 do naboju 10 mm x 22 (.40 S&W). Te ostatnie w większości trafiły do formacji mundurowych. Do 2015 dostarczono odbiorcom w Brazylii, Bangladeszu, Gujanie Francuskiej, Hondurasie i Libanu ponad 30 tys. tych konstrukcji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.