Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: Premiera R3507

Przemysł zbrojeniowy, 17 września 2015

W Londynie swoją targową premierę miała polska, znana już z rodzimych wystaw, programowalna radiostacja doręczna Radmor R3507. Zainteresowanie tą konstrukcją wyraziło już kilku potencjalnych odbiorców.

Radiostacja programowalna R3507

Polska premiera R3507 miała miejsce w Gdańsku, w czasie ubiegłorocznych targów Balt Military Expo. Zapowiadano wtedy, że całkowicie cyfrowe urządzenie, z własnym waveformem (owocem współpracy z przemysłem RPA), będzie oferowane na rynki zewnętrzne. Dla polskiego wojska miał być oferowany produkt programu Guarana – pierwsza programowalna radiostacja szerokopasmowa wykonana zgodnie z europejskim standardem ESSOR. Dodajmy, że ten standard został opracowany przez kilka przedsiębiorstw Starego Kontynentu, w tym Radmor, a prace pierwszego etapu projektu już zakończono.

Radiostacja R35010 z adapterem dla pojazdów bojowych. Takie zestawy trafiły m.in. do Indonezji i Malezji

Zainteresowanie R3507 wyraża kilka państw, z których większość to tradycyjni klienci spółki wchodzącej w skład Grupy WB. To głównie dla nich Radmor wystawia się w Londynie, na stoisku Grupy. Jednak okazało się, że nowa radiostacja z Gdańska może już wkrótce trafić do wyposażenia WP. Jeżeli zostanie wybrana przez jeden z polskich zakładów w procesie modernizacji wykorzystywanych w wojsku wozów bojowych.

Radiostacja pracuje w zakresie częstotliwości od 20 do 520 MHz, z hopingiem częstotliwości w zakresie 30-88 MHz. Wyjściowa moc urządzenia to maksymalnie 4-5 W, w zależności o trybu pracy. Masa to ok. 1 kg. R3057 zachowa zdolność do pracy po zanurzeniu w wodę na głębokość do 1 m i na czas nie większy niż 2 h.

R35010 może powtórzyć sukces radmorowskiej R3501, która została kupiona przez 16 państw i do dzisiaj cieszy się zainteresowaniem potencjalnych klientów / Zdjęcia: Michał Likowski

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.