Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: Debiut Jankel Fox RRV

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 18 września 2015

W Londynie Jankel zaprezentował nowego członka rodziny pojazdów Fox, model Rapid Reaction Vehicle (RRV).

Nowy pojazd Jankel Fox RRV debiutujący w Londynie. To zmilitaryzowana odmiana Toyoty Land Cruiser 4x4 / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Fox RRV to pojazd bazujący na zmilitaryzowanej Toyocie Land Cruiser 4x4, w której cywilne podzespoły wymieniono na znacznie bardziej odporne, dostosowane do użytkownika wojskowego. Do tej pory oferowano go w odmianie dla jednostek specjalnych i oddziałów dalekiego rozpoznania LRPV (Long Range Patrol Vehicle).

Fox RRV, w przeciwieństwie do poprzednika, można łatwo konfigurować w zależności od wykonywanego zadania. Będzie mógł np. zostać wyposażony w dodatkowe siedzenia, przestrzeń na nosze, standardową paletę NATO. Wóz może być też zaopatrzony w dodatkowe opancerzenie. Odmiana zaprezentowana na DSEI była wyposażona w obrotnicę z 7,62-mm karabinem maszynowym.

Wóz może być oferowany z 6-cylindrowym silnikiem benzynowym lub 8-cylindrowym wysokoprężnym, w obu odmianach dostosowanym, przez użycie odpowiednich filtrów, do stosowania paliwa zanieczyszczonego i kiepskiej jakości, często spotykanego na misjach.

Jankel to brytyjskie przedsiębiorstwo założone w 1995 przez Roberta Jankela, nadal pozostające w rękach rodziny. Zatrudnia ponad 500 pracowników w zakładach w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Jordanii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.