Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSEI 2015: Polskie targi

Przemysł zbrojeniowy, 18 września 2015

Mimo wyjątkowo skromnej reprezentacji polskich przedsiębiorstw na londyńskich targach, jedno z nich – bydgoski Nitro-Chem – było pośrednio reprezentowane na kilkudziesięciu stoiskach, jako dostawca materiałów wybuchowych dla producentów współczesnej amunicji.

Wysokoenergetyczne materiały oferowane przez Nitro-Chem producentom amunicji / Zdjęcie: Michał Likowski

Polska reprezentacja na DSEI 2015 ograniczała się do dwóch niewielkich stoisk: nieco większego, ciekawie zaaranżowanego grupy WB oraz tradycyjnego pod patronatem PGZ. Tego ostatniego nie zaszczycili jednak swoją obecnością przedstawiciele władz koncernu. W istocie bowiem obecność Pegaza w Londynie została zorganizowana przez spółki branży amunicyjnej, w tym Mesko, Belmę i Nitro-Chem, oraz PCO. Są to podmioty w szczególny sposób zainteresowane zaznaczeniem swojej obecności na zagranicznych rynkach.

Wyjątkowe miejsce wśród nich zajmuje Nitro-Chem. Bydgoska spółka notuje w ostatnim okresie coraz większe obroty, rzędu 100 mln zł, z czego ok. 80% generuje eksport. Przynajmniej połowa z tej wartości przypada na odbiorców wojskowych. Polskie przedsiębiorstwo dostarcza materiały wybuchowe – dla komponentów lub w gotowej formie – dla wielu producentów amunicji, praktycznie na wszystkich kontynentach.

Największym rynkiem dla Nitro-Chemu jest tradycyjnie USA, jednak w ostatnim okresie notowana jest ekspansja w innych regionach. Dotyczy to przede wszystkim Ukrainy, ale także tych państw, które do tej pory wykorzystywały nieco tańsze materiały chińskie, jednak o zdecydowanie niższej jakości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.