Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tunel Nauki w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 02 października 2015

Od 3 października do 6 grudnia 2015 w gmachu głównym Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie można oglądać wystawę Towarzystwa Maxa Plancka zatytułowaną Science Tunel. Jest ona poświęcona dokonaniom naukowym i koncentruje się na ukazaniu najważniejszych trendów rozwoju nauki w XXI wieku.

Ekspozycja wystawy w Muzeum Lotnictwa Polskiego, w otoczeniu zabytków techniki lotniczej, tworzy unikatowy klimat i nadaje jej nowego znaczenia

Wystawa zabiera zwiedzających w podróż po najciekawszych obszarach badań podstawowych – od początków wszechświata aż do projektów zrównoważonych źródeł energii. Przedstawia wyjątkowość ludzkiego mózgu, dzięki któremu rozkwitła nasza cywilizacja. Prezentowane na wystawie interaktywne przestrzenie medialne, filmy, wywiady, ilustracje i makiety pozwalają na poznanie nieznanych dotąd tematów, poszerzają wiedzę i pobudzają do dalszego samodzielnego odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.

Wystawę podzielono na 8 modułów tematycznych. Pierwszy jest poświęcony wszechświatowi i materii, z której jest stworzony. Drugi moduł przedstawia zagadnienia z dziedziny materii, ze szczególnym uwzględnieniem nanomaterii i technologii projektowania materiałów przyszłości. Trzeci moduł dotyczy nauk biologicznych – od elementarnych procesów komórkowych do ekosystemu Ziemi.

Wystawę podzielono na 8 modułów tematycznych prezentowanych w futurystycznie zaprojektowanych stanowiskach, wykorzystujących interaktywne przestrzenie medialne, filmy, wywiady, ilustracje i makiety / Zdjęcia: MAS

Czwarty moduł poświęcony jest złożoności i skomplikowanym powiązaniom istniejącym w otaczającym nas świecie. Kolejny prezentuje potęgę i złożoność ludzkiego mózgu. Szósty moduł skupia się na możliwościach i wyzwaniach medycyny przyszłości. Przedostatni moduł dotyczy energii w kontekście kurczących się źródeł paliw konwencjonalnych i potrzeby opracowywania ekologicznych i odnawialnych źródeł energii, jak np. sztuczna fotosynteza.

Ostatni moduł przedstawia wpływ, jaki rozwój techniki, przemiany polityczne, społeczne, etniczne i kulturowe wywierają na społeczeństwo, w którym żyjemy. Próbuje też przewidzieć, jak będzie wyglądała nasza cywilizacja w 2030.

Wielka wyprawa dookoła świata najnowszej wersji wystawy Towarzystwa Maxa Plancka zaczęła się symbolicznie w Heinz Nixdorf Museums Forum w Paderborn, największym komputerowym muzeum świata. Teraz Kraków, jako pierwsze miasto w tej części Europy, dołączył do wąskiego grona światowych metropolii, takich jak Tokio, Berlin, Pekin, Buenos Aires czy Stambuł, które gościły już u siebie różne edycje jednej z najlepszych i najpoważniejszych wystaw popularnonaukowych na świecie.


Drukuj Góra