Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tata kupuje akcje Piaggio Aero

Lotnictwo cywilne, 06 października 2008

Indyjski koncern Tata zainwestował we włoską wytwórnię lotniczą Piaggio Aero. Jego brytyjska spółka zależna kupiła ok. 1/3 akcji wytwórni.

Akcje Piaggio Aero Industries kupiła Tata Ltd. UK. Pozostałymi akcjonariuszami pozostaje państwowy Mubadala Development z Abu Zabi, oraz Ferrari i rodzina Di Mase. Prezesem spółki jest Piero Ferrari. Przedstawiciele Tata obejmą teraz po 3 z 9 foteli w zarządzie i radzie nadzorczej. Danych finansowych na temat transakcji nie ujawniono.

Zastrzyk kapitału z Tata ma pozwolić na przyspieszenie produkcji samolotu P.180 Avanti II. Jej opóźnienie w stosunku do zamówień sięga bowiem już 2 lat. W 2007 Piaggio Aero sprzedała 21 samolotów, w 2008 ma dostarczyć 30 kolejnych. Na 2009 zaplanowano wyprodukowanie 38 samolotów, a na 2010 aż 45-50. Obecnie posiadane zamówienia przekraczają 100 Avanti II o wartości ponad 700 mln USD (do tej pory spółka dostarczyła 160 samolotów tego typu).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.