Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Papuga PAŻP

Lotnictwo cywilne, 16 października 2015

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała nowy samolot pomiarowy, popularnie zwany Papugą. Jest to Beechcraft King Air 350.

King Air 350, czyli nowa Papuga PAŻP, ma pojawić się w Warszawie w listopadzie. Jego eksploatacja rozpocznie się na przełomie 2015/2016 / Zdjęcie: PAŻP

We wtorek w hangarze niemieckiego przedsiębiorstwa Aerodata AG w Brunszwiku odbyła się uroczysta prezentacja wytoczenia nowego samolotu pomiarowego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (popularnie zwanego Papugą),  Beechcraft King Air 350. Niebawem zastąpi on kończący swoją służbę jeden z samolotów L-410 Turbolet. W uroczystości wzięli udział: prezes PAŻP Magdalena Jaworska, dyrektor Biura Zarządzania Bezpieczeństwem Ruchu Lotniczego i Jakości Usług Hubert Adamczyk, przedstawiciele Aerodata AG i pracownicy PAŻP (Polka w zarządzie IFISA, 2015-09-04).

Fabrycznie nowy King Air 350 został poddany w Niemczech gruntownej modyfikacji do wersji kontrolno-pomiarowej. W samolocie zabudowano system kontroli z powietrza AD-AFIS-130 wraz z dodatkowym wyposażeniem i urządzeniami (anteny, dodatkowy monitor dla pilotów, przełączniki w kabinie załogi) współpracującymi z systemem kontroli z powietrza. Samolot przyleciał do Niemiec z zakładów producenta z Wichita w USA, w grudniu 2014. Po zakończeniu modyfikacji, wraz z zamontowanym systemem przeszedł już próby naziemne i w locie.

Nowa Papuga, wyposażona w nowoczesną aparaturę będzie wykonywała kontrole urządzeń i systemów nawigacyjnych, dozorowania, łączności lotniczej, systemów świetlnych, a także procedur lotu w polskiej przestrzeni powietrznej. King Air 350 ma pojawić się w Warszawie w listopadzie, a służbę rozpocznie na przełomie 2015/2016. Zakup i wyposażenie samolotu są współfinansowane ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra