Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USA potwierdzają pierwsze straty w Iraku

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 23 października 2015

Departament Obrony podał szczegóły operacji wojskowej w Iraku, podczas której śmierć poniósł jeden z żołnierzy wojsk specjalnych USA.

W wyniku wczorajszej operacji wojskowej w Iraku udało się uwolnić ok. 70 więźniów, którym groziła śmierć z rąk islamistów. Podczas akcji śmiertelnie ranny został jeden z żołnierzy amerykańskich wojsk specjalnych / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Amerykańskie wojska przeprowadziły wczoraj operację uwolnienia kilkudziesięciu więźniów przetrzymywanych przez bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja. Udział w akcji wzięli również członkowie kurdyjskich sił zbrojnych.

Operację przeprowadzono w pobliżu miasta Hawija, nieopodal Kirkuku – stolicy centralnej muhafazy o tej samej nazwie. W jej wyniku udało się uwolnić ok. 70 osób, w tym 20 irackich żołnierzy. Decyzję o ataku na więzienie podjęto po uzyskaniu wiarygodnych informacji wywiadowczych o przygotowywanej przez islamistów egzekucji więźniów.

W trakcie wczorajszej operacji ranny został jeden z amerykańskich żołnierzy, a także 4 kurdyjskich bojowników. Amerykanin zmarł wkrótce potem, mimo udzielenia mu natychmiastowej pomocy medycznej. Departament Obrony USA potwierdził śmierć wojskowego. Jest to najprawdopodobniej pierwsza amerykańska ofiara od czasu rozpoczęcia kampanii nalotów wymierzonych w bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja w Iraku i Syrii (USAF tracą MQ-1; Pierwsze loty bojowe z Incirlik). 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.