Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chrzest USS Rafael Peralta

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 listopada 2015

USS Rafael Peralta jest pierwszym okrętem w historii US Navy nazwanym ku czci Amerykanina urodzonego w Meksyku.

USS Rafael Peralta jest 65. niszczycielem rakietowym typu Arleigh Burke i 35. jednostką zbudowaną w zakładach stoczniowych należących do General Dynamics. Przed rokiem w Bath odbyła się ceremonia położenia stępki pod nowy okręt. Niszczyciel powinien wejść do służby w przyszłym roku / Zdjęcie: Departament Obrony USA

W minioną sobotę odbyła się ceremonia chrztu kolejnego amerykańskiego niszczyciela rakietowego typu Arleigh Burke. Uroczystość zorganizowano na terenie stoczni Bath Iron Works w Maine, na północnym wschodzie USA. USS Rafael Peralta (DDG 115) będzie nosić imię tragicznie zmarłego sierżanta Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC).

Rafael Peralta urodził się w Meksyku. Jako małe dziecko wyemigrował z rodzicami do USA. Zaciągnął się do USMC w dniu otrzymania Karty Stałego Rezydenta, tzw. zielonej karty. Służył w USMC w latach 2000-2004.

Sierżant Rafael Peralta zmarł podczas walk toczonych w irackiej Faludży 15 listopada 2004. Pomimo licznych ran postrzałowych Peralta zdołał nakryć swym ciałem granat rzucony przez jednego z sunnickich bojówkarzy. Jego heroizm i poświęcenie uratowały życie 2 innym marines.

W uznaniu jego zasług Peralta został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Marynarki Wojennej. Departament Obrony nie zgodził się jednak odznaczyć sierżanta Medalem Honoru, ku niezadowoleniu członków jego rodziny i dowództwa Korpusu Piechoty Morskiej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.