Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Cattistock wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 listopada 2015

W Portsmouth odbyła się ceremonia uświetniająca zakończenie wielomiesięcznego remontu i modernizacji trałowca HMS Cattistock.

Na pierwszym planie zmodernizowany trałowiec HMS Cattistock (M31). W tle widoczny jest niszczyciel rakietowy HMS Dauntless (D33), typ 45 / Zdjęcie: Royal Navy

Licznie zebrani w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth goście uświetnili swoją obecnością ceremonię przywrócenia do służby trałowca HMS Cattistock (M31), typu Hunt. Przez ostatnie miesiące okręt przechodził przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Jednostka pozostanie w linii do lat 2030.

Zadanie wykonania remontu i modernizacji wyposażenia pokładowego HMS Cattistock zlecono BAE Systems. Prace koncentrowały się przede wszystkim na wymianie elementów układu pędnego i urządzeń odpowiedzialnych za obserwację i analizę otoczenia morskiego. Wskutek wprowadzonych modyfikacji udało się zwiększyć zasięg i prędkość jednostki, a także wydłużyć jej autonomiczność.

HMS Cattistock przyjęto do służby w 1982. Portem macierzystym jednostki jest wspomniana HMNB Portsmouth na południowym zachodzie kraju. W 1991 oficerem dowodzącym okrętu został admirał George Zambellas, który pełni obecnie funkcję dowódcy Royal Navy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.