Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Cattistock wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 listopada 2015

W Portsmouth odbyła się ceremonia uświetniająca zakończenie wielomiesięcznego remontu i modernizacji trałowca HMS Cattistock.

Na pierwszym planie zmodernizowany trałowiec HMS Cattistock (M31). W tle widoczny jest niszczyciel rakietowy HMS Dauntless (D33), typ 45 / Zdjęcie: Royal Navy

Licznie zebrani w HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth goście uświetnili swoją obecnością ceremonię przywrócenia do służby trałowca HMS Cattistock (M31), typu Hunt. Przez ostatnie miesiące okręt przechodził przegląd naprawczy i modernizację, połączoną z wydłużeniem trwałości użytkowej. Jednostka pozostanie w linii do lat 2030.

Zadanie wykonania remontu i modernizacji wyposażenia pokładowego HMS Cattistock zlecono BAE Systems. Prace koncentrowały się przede wszystkim na wymianie elementów układu pędnego i urządzeń odpowiedzialnych za obserwację i analizę otoczenia morskiego. Wskutek wprowadzonych modyfikacji udało się zwiększyć zasięg i prędkość jednostki, a także wydłużyć jej autonomiczność.

HMS Cattistock przyjęto do służby w 1982. Portem macierzystym jednostki jest wspomniana HMNB Portsmouth na południowym zachodzie kraju. W 1991 oficerem dowodzącym okrętu został admirał George Zambellas, który pełni obecnie funkcję dowódcy Royal Navy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.