Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Venus 16

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2015

W Singapurze przeprowadzono testy prototypu nowego bezzałogowego pojazdu nawodnego Venus 16.

Pojazd bezzałogowy Venus 16 ma 16,5 m długości i 5 m szerokości. Wyporność całkowita wynosi 26 t, a prędkość maksymalna sięga 35 w / Zdjęcie: Michał Jarocki

Próby morskie nowego bezzałogowca przeprowadzono pod nadzorem przedstawicieli marynarki wojennej Singapuru i specjalistów producenta – Singapore Technologies (ST) Electronics. Na potrzeby testu użyto pojazdu bezzałogowego przystosowanego do prowadzenia walki przeciwminowej. Jego pokład został przygotowany do przewożenia specjalistycznych pojazdów głębinowych, zdolnych do wykrywania, klasyfikacji i oznaczania min morskich.

Venus 16 można przystosować do prowadzenia różnorodnych operacji, w tym patrolowania, obserwacji i analizy otoczenia morskiego, a także wykrywania, detekcji i eliminacji zagrożenia w postaci min morskich lub urządzeń wybuchowych. Pojazdy bezzałogowe rodziny Venus są przystosowane do pracy zarówno na płytkich wodach przybrzeżnych, jak i w pobliżu wejść do portów morskich lub zatok, a także wokół platform wydobywczych lub wzdłuż strategicznie ważnej podmorskiej infrastruktury przesyłowej.

ST Electronics, spółka należąca do singapurskiej grupy zbrojeniowej ST Engineering, zaprezentowała modele pojazdów Venus 9 i Venus 16 na majowych targach IMDEX Asia 2015 (IMDEX Asia 2015: Bezzałogowce ST Engineering, 2015-05-19). W rozmowie z RAPORT-wto przedstawiciel producenta zapewnił, że bezzałogowce będą mogły przenosić różnorodne wyposażenie pokładowe, w tym głowice optoelektroniczne z kamerami pracującymi w paśmie światła widzialnego i w nocy, radiolokatory, sonary holowane lub zdalnie sterowane moduły uzbrojenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.