Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lockheed Martin przejął Sikorsky Aircraft

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2015

Lockheed Martin sfinalizował proces zakupu Sikorsky Aircraft.

Koncern ze Stratford w Connecticut nosi od dziś nazwę Sikorsky, a Lockheed Martin Company / Zdjęcie: Lockheed Martin

Koncern z Bethesda w stanie Maryland poinformował dziś o zakończeniu wielomiesięcznego procesu przejęcia aktywów konsorcjum Sikorsky Aircraft. Latem br. Lockheed Martin ogłosił zawarcie wstępnej umowy w sprawie sprzedaży Sikorsky’ego z United Technologies Corporation, dotychczasowym właścicielem koncernu ze Stratford w Connecticut. Wartość transakcji miała wynieść ok. 9 mld USD (35,6 mld zł, Lockheed Martin kupuje Sikorsky Aircraft, 2015-07-20).

Przedsiębiorstwo, noszące od dziś nazwę Sikorsky, a Lockheed Martin Company, włączono w skład działu Mission Systems and Training (MST). Analitycy przewidują, że dzięki nabyciu Sikorsky‘ego roczne przychody Lockheed Martina wzrosną o ok. 6,5 mld USD (25,8 mld zł).

Na czele Sikorsky'ego stanął Dan Schultz, dotychczasowy wiceprezes Lockheed Martin Ship & Aviation Systems (wchodzącego w skład MST), emerytowany pilot śmigłowców US Navy. W ostatnich miesiącach Schultz osobiście nadzorował proces przejmowania Sikorsky'ego, uzyskując w ten sposób dogłębną wiedzę na temat dotychczasowych metod funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Po zmianie właściciela centrala Sikorsky’ego nadal będzie mieścić się w Stratford. Spółka zatrudnia prawie 15 tys. pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie rodzaje sił zbrojnych USA, a także przez wojsko i użytkowników cywilnych w 40 krajach (Pierwszy lot CH-53K, 2015-10-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.