Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa BAe-125 w Akron

Lotnictwo cywilne, 11 listopada 2015

W Akron w Ohio w USA rozbił się samolot dyspozycyjny BAe-125 z 9 osobami na pokładzie. W katastrofie wszyscy zginęli.

Wrak samolotu uległ całkowitemu rozbiciu i spaleniu / Zdjęcie: Ed Suba Jr. – Akron Beacon Journal

Wczoraj po południu podczas podejścia do lądowania na lotnisku Akron/Canton Fulton w Ohaio w USA rozbił się samolot dyspozycyjny BAe-125. Z 2 członkami załogi i 7 pasażerami leciał z lotniska Dayton-Wright Brothers (lot EFT1526), skąd wystartował o 14:13.. Lądując zahaczył o przewody elektryczne i uderzył w dom przy 3041 Mogadore Road. Do katastrofy doszło o 14:51 czasu lokalnego.

Zniszczony dom w Akron, na który spadł samolot / Zdjęcie: Ed Suba Jr. – Akron Beacon Journal

Spalony wrak znaleziono ponad 3 km od pasa nr 25 lotniska. Katastrofy nie przeżył nikt lecący samolotem. W zniszczonym domu nikogo nie było.

Do katastrofy mogły przyczynić się warunki meteorologiczne. W rejonie lotniska był mgła ograniczająca widzialność do ok. 2 km. Padał też deszcz.

Po zerwaniu przewodów energetycznych prądu zostało pozbawionych 1,5 tys. odbiorców. Dostawy prądu zaczęły być wznawiane ok. 16:30.

Samolot BAe-125-700A, który wczoraj rozbił się w Akron / Zdjęcie: photo navi-pon

Rozbity samolot to Hawker BAe-125-700A nr rej. N880RG nr ser. 257107/NA252. Oblatany został w 1980. Należał do Hawker LLC, a jego operatorem był Execuflight z Florydy, należący do Augusto Lewkowicza.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.