Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Patriotyzm w miniaturze

Lotnictwo cywilne, 13 listopada 2015

XIV ogólnopolski Konkurs modeli redukcyjnych o puchar wójta gminy Łambinowice na Opolszczyźnie, którego partnerem były redakcje magazynów Skrzydlata Polska i Aeroplan, miał jak zwykle charakter bardzo potrzebnego w tym rejonie kraju patriotyczno-towarzyskiego spotkania miłośników miniatur historycznych. Impreza odbyła się w dn. 6-8 listopada.

Przez trzy listopadowe dni centralnym miejscem imprezy – klubem dyskusyjnym miłośników historii w miniaturze z Polski południowej i zachodniej była sala wystawowa Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Konkurs i towarzysząca mu wystawa twórczości modelarskiej zgromadziły w Łambinowicach (między Opolem a Nysą) – małej miejscowości, ale bardzo prężnej duchem swojej społeczności – wystawców- twórców miniatur z zachodu i południa Polski. Przyjechali nawet modelarze z tak odległych miast jak Inowrocław, czy Nowy Tomyśl.

Za najlepszy model konkursu uznano jednogłośnie pracę Ryszarda Kurnika z Opola – miniaturę kanadyjskiej korwety z II wojny światowej, HMCS Agassiz, typu Flower, w skali 1/100, zbudowaną w technologii kartonowej.

Najlepszy lotniczy model imprezy – Su-22M4 w skali 1/48 wykonany przez Dariusza Dźwigałę z Nysy

Na miano najlepszego modelu samolotu w polskich barwach niewątpliwie zasłużył wspaniale zaprezentowany model samolotu uderzeniowego Su-22M4 w skali 1/48, wykonany przez Dariusza Dźwigałę z Nysy. Specjalne nagrody książkowe naszego współpracownika, znanego autora, historyka polskich skrzydeł – Wojtka Matusiaka otrzymali za kolekcję polskich myśliwców Spitfire Asy polskiego lotnictwa w skali 1/48 – Janusz Poprawski z Nowego Tomyśla i za kolekcję polskich Spitfire’ów w skali 1/72 – zespół modelarzy z MDK Świdnica.

Jedną z najciekawszych prac modelarskich był odtworzony w skali 1/48 pionierski śmigłowiec Paula Cornu z 1907 – dzieło Mieczysława Pietruchy z klubu Silesia / Zdjęcia: Wojciech Łuczak

O tym, iż modelarstwo redukcyjne nie jest jedynie pasją emerytów świadczy fakt, iż specjalna nagroda wiceprezesa AL ALTAIR dla najmłodszego uczestnika konkursu przypadła 5-letniemu Patrykowi Grzondzieli z Katowic.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.