Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pamięci pilota

Lotnictwo wojskowe, 16 listopada 2015

Wczoraj w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odsłonięto tablicę poświęconą pamięci por. pil. inż. Mirosława Karpińskiego.

Zdjęcie: Paweł Lewandowski

Por. pil. inż. Mirosław Karpiński urodził się w tej niewielkiej miejscowości i w murach tej włąśnie szkoły rozpoczął naukę. Od dzieciństwa pasjonował się lotnictwem, latał na szybowcach i wybór szkoły lotniczej był spełnieniem marzeń.

Ukończył w 1983 dęblińską Szkołę Orląt  jako prymus i podjął służbę w 103. Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie. Pułk był jednostką wojskową, pozostającą w strukturach MSW.

Por. pil. Mirosław Karpiński zginął tragicznie 12 listopada 1985 w miejscowości Piecki k/ Mrągowa, wykonując obowiązki służbowe – podczas nocnego lotu w śnieżycy. W uroczystości, poprzedzonej mszą w goworowskim kościele, uczestniczyli: rodzina por. Karpińskiego, kilkuset mieszkańców Goworowa i Ostrołęki, lokalne władze, a także członkowie Stowarzyszenia Lotników Polskich i Klubu Seniorów Lotnictwa 103. Pułku NJW MSW.


Drukuj Góra