Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec testów odbiorczych USNS Maury

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 listopada 2015

Zakończono ostatni etap przygotowań do odbioru nowego statku oceanograficznego US Navy, USNS Maury.

USNS Maury podczas ceremonii wodowania w marcu 2013. Za obsługę statku oceanograficznego odpowiadać będzie Military Sealift Command / Zdjęcie: US Navy

Przez tydzień US Navy sprawdzała funkcjonowanie podstawowych systemów i urządzeń pokładowych nowego statku oceanograficznego USNS Maury (T-AGS-66), typu Pathfinder. Testy przeprowadzono u wybrzeży stanu Mississippi. Nadzór nad przebiegiem prób sprawowali specjaliści z INSURV (US Navy's Board of Inspection and Survey), a także przedstawiciele producenta jednostki, stoczni VT Halter Marine.

Budowę USNS Maury rozpoczęto w 2010, a już rok później położono stępkę pod nowy amerykański statek oceanograficzny. Jednostkę zwodowano wiosną 2013 w Mississippi. USNS Maury powinien trafić do US Navy na początku 2016. Najprawdopodobniej w tym samym roku rozpocznie służbę.

USNS Maury będzie służył do prowadzenia badań dna oceanicznego i tworzenia map terenu. Nowa jednostka ma 108 m długości i 18 m szerokości. Wypiera ok. 5000 t. Na przełomie wieku do służby przyjęto 6 innych statków oceanograficznych typu Pathfinder. W porównaniu do nich USNS Maury jest o ok. 7 m dłuższy, co umożliwi załodze użycie bezzałogowych pojazdów głębinowych do badań środowiska podmorskiego.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.