Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Linetech przejmuje AAT

Lotnictwo cywilne, 25 listopada 2015

Linetech – jedyne prywatne przedsiębiorstwo w Polsce, zajmujące się przeprowadzaniem najbardziej skomplikowanych przeglądów i obsługi hangarowej samolotów pasażerskich – nabyło wczoraj 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Tehnika.

Dzięki przejęciu AAT, Linetech będzie w stanie prowadzić obsługi najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Airbusów, ATR-ów, Boeingów, Bombardierów i Embraerów. Grupa Linetech ma obecnie do dyspozycji łącznie 6 hangarów, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C / Zdjęcie: Linetech

Linetech – organizacja mająca certyfikaty PART 145 i PART 147 – zajmuje się obsługą techniczną statków powietrznych i jako jedyne prywatne przedsiębiorstwo w Polsce wykonuje najbardziej szeroki zakres prac związanych z obsługą techniczną – poczynając od przeglądów przedstartowych, przez przeglądy hangarowe, kończąc na skomplikowanych naprawach strukturalnych. Linetech miała do tej pory największe kompetencje w obsłudze Boeingów i Embraerów.

Adria Airways Tehnika (AAT) jest jednym z wiodących środkowoeuropejskich podmiotów w branży przeglądów i obsługi technicznej i zajmuje się statkami powietrznymi produkowanymi przez Airbusa i Bombardiera. Linetech dokonał pierwszej w historii transakcji, w ramach której polska spółka nabyła podmiot na rynku międzynarodowym.

AAT ma wieloletnie doświadczenie w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich, sięgające lat 1960.,  co pozwoliło jej wypracować silną i ugruntowaną pozycję na rynku. Spółka obsługuje kluczowych operatorów lotniczych: Germanwings, AirBerlin, Swiss, SAS, czy Adria Airways.

Nabycie Adria Airways Tehnika – równolegle z rozwojem organicznym – stanowi dla nas jeden z kluczowych elementów strategii polegającej na umacnianiu pozycji Linetech nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W ten sposób stajemy się jednym z czołowych przedsiębiorstw na rynku europejskim – mówi Krzysztof Pietkun, przewodniczący rady nadzorczej Linetech.

Nowy podmiot w strukturze naszego holdingu pozwala nam zwiększyć skalę prowadzonej działalności, jak i znacząco poszerza nasze kompetencje w branży. Zwiększamy nasze moce przerobowe i utrwalamy nasze przewagi konkurencyjne. Po finalizacji procesu akwizycyjnego chcemy rozwijać nowo nabytą spółkę w Słowenii. Naszym celem jest efektywne inwestowanie w specjalistyczne narzędzia – nowe technologie i urządzenia – oraz wysokowykwalifikowaną kadrę specjalistów. Linetech zamierza również zwiększyć zatrudnienie i rozszerzyć programy szkoleń dla nowych pracowników – dodaje Piotr Kaczor, prezes zarządu Linetech.

W zakresie obsługi liniowej Linetech działa w Polsce w 7 portach lotniczych: w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie i Wrocławiu. Sezonowo Linetech stacjonuje również m.in. w Paryżu, Birmingham i Enontekiö. Główna siedziba spółki znajduje się na Lotnisku Chopina w Warszawie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.