Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ScanEagle dla Afganistanu

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 listopada 2015

USA sprzedadzą Afganistanowi bezzałogowe statki latające Boeing Insitu ScanEagle.

Afgańskie siły zbrojne nabędą 65 bsl Being Insitu SeanEagle / Zdjęcie: USMC

Należąca do Boeinga spółka Insitu dostarczy afgańskim siłom zbrojnym 65 bezzałogowych statków latających ScanEagle wraz z wyposażeniem dodatkowym, w tym pakietem części zamiennych, dokumentacją techniczną i zestawami do szkolenia operatorów. Wartość zatwierdzonej przez rząd USA transakcji wyniesie ok. 71 mln USD (285,8 mln zł).

Dostawy zakontraktowanego uzbrojenia zostaną zrealizowane do czerwca 2018. Prace związane z wytworzeniem i testowaniem nowych afgańskich bezzałogowców będą prowadzone na terenie USA. Z kolei szkolenie operatorów bsl zostanie zorganizowane bezpośrednio w kraju użytkownika, co ułatwi i przyspieszy rozpoczęcie eksploatacji ScanEagle.

Kupno bsl ScanEagle ma podnieść potencjał operacyjny afgańskich sił zbrojnych, które nie radzą sobie z ustabilizowaniem sytuacji w kraju po tym, gdy pod koniec 2014 z Afganistanu wycofano większość zachodnich kontyngentów wojskowych (Wypadek afgańskiego Mi-17, 2015-11-25, Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15). Na miejscu pozostały jedynie skromne siły wielonarodowe, służące w ramach misji Resolute Support. Wojska te nie angażują się jednak bezpośrednio w działania zbrojne i koncentrują się na szkoleniu i doradzaniu Afgańczykom (Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15; Brytyjczycy zostają w Afganistanie, 2015-10-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.