Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Apache w Kentucky

Wojska lądowe, 03 grudnia 2015

Wczoraj wieczorem rutynowy lot treningowy odbywał śmigłowiec uderzeniowy AH-64D Apache z 101st Combat Aviation Brigade Screaming Eagles z Fort Campbell w Kentucky w USA. Ok. 19:00 maszyna rozbiła się prawie 20 km od bazy. Jej wrak całkowicie spłonął.

Nocny widok miejsca katastrofy / Ilustracja: newschannel5

Poszukiwania śmigłowca rozpoczęto po ok. 20 minutach. Członkowie ekipy poszukiwawczo-ratowniczej znaleźli wrak w rolniczej okolicy niedaleko Montgomery County w pobliżu Gholson Road. Okazało się, że obaj członkowie załogi śmigłowca zginęli na miejscu. Pożar gasiły cztery jednostki z St. Bethlehem Volunteer Fire Department. W akcji uczestniczyło ponad 30 strażaków.

Przyczyny katastrofy nie są znane. Bada je specjalna komisja. W promieniu 5 mil od miejsca katastrofy wprowadzono strefę zakazu lotów.

Wczorajsza katastrofa śmigłowca US Army jest kolejną z serii w ciągu 11 dni. 23 listopada w katastrofie AH-64 w Korei Południowej zginęło 2 członków jego załogi (Rozbił się amerykański Apache, 2015-11-23). Następnego dnia w pobliżu Fort Hood w Teksasie w USA rozbił się UH-60L Black Hawk (Rozbił się amerykański UH-60, 2015-11-24). Zginęło 4 członków jego załogi. Przyczyny obu katastrof są nadal badane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.